Jest to jeden z najbardziej popularnych sposobów na wykonywanie liter podświetlanych. Świecą tylko fronty liter, natomiast boki nie przepuszczają światła. Wykonujemy w ten sposób logotypy, a także skomplikowane znaki. Front wykonujemy z kolorowej plexi lub w przypadku niestandardowych kolorów oklejamy folią mleczną plexi. Boki wykonujemy z blachy aluminiowej lub taśm aluminiowych typu alurapid. Te pierwsze malujemy na dowolny kolor z palety RAL, natomiast te drugie występują we wszystkich podstawowych kolorach. W zależności od miejsca montażu i wielkości liter, plecy wykonujemy z pcv lub aluminium.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie lica z plexi black&white. Znaki i litery w dzień są zupełnie czarne, natomiast w nocy świecą na biało. Jest to znakomity sposób podświetlenia czarnych logotypów.

Oświetlenie wykonujemy w oparciu o moduły i zasilacze sprawdzonych dostawców. Wszystkie komponenty charakteryzują się wodoszczelnością na poziomie IP67.

Tego typu litery zasilane są poprzez wprowadzenie do każdej z nich przewodu zasilającego. Dlatego w przypadku, gdy chcą Państwo zamontować litery bezpośrednio na elewacji, należy wcześniej w miejscu montażu każdej litery wyprowadzić kabel. Innym sposobem maskowania przewodów jest montaż na specjalnych aluminiowych płozach lub na blendzie, która przykryje całe okablowanie i stworzy tło dla logotypu.